Zakopane pensjonaty

Turystyka w Zakopanem to jedno z najbardziej rozwiniętych branż w Polsce. Miasto przyciąga corocznie tysiące turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają tu na wypoczynek, aktywny wypoczynek, zwiedzanie czy zimowe sporty. Zakopane to także miasto kultury i sztuki, co dodaje mu jeszcze większego uroku.

Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Zakopanem są Tatry. To właśnie wokół Tatr skupia się większość aktywności turystycznych w mieście. W Tatrach znajduje się wiele szlaków turystycznych prowadzących przez malownicze doliny i wspinających się na szczyty gór. Wśród szlaków turystycznych w Tatrach najpopularniejsze są szlaki na Giewont, Kasprowy Wierch, Rysy czy Dolinę Chochołowską.

Innymi atrakcjami turystycznymi w Zakopanem są Kasprowy Wierch, Wielka Krokiew, Gubałówka oraz Krupówki. Kasprowy Wierch to najwyższy szczyt w Tatrach Zachodnich, z którego rozciąga się piękny widok na Tatry i okoliczne miasta. Wielka Krokiew to skocznia narciarska, na której odbywają się ważne zawody międzynarodowe. Gubałówka to kolejka linowa, która zabiera turystów na szczyt, skąd rozciąga się widok na Tatry oraz całe Zakopane. Krupówki to jedna z najbardziej znanych i charakterystycznych ulic w Polsce, przyciągająca turystów swoim pięknem, klimatem i bogactwem oferty handlowej.

Zakopane to także miejsce, w którym znajduje się wiele zabytków kultury i historii. Jednym z takich miejsc jest Muzeum Tatrzańskie, w którym można poznać tradycje i zwyczaje regionu. Inne cenne zabytki w Zakopanem to Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, cmentarz na Pęksowym Brzyzku czy Kościół św. Krzyża.

Dla miłośników sportów zimowych, Zakopane pensjonaty, apartamenty, wille, pokoje gościnne, kwatery prywatne oferują wiele tras narciarskich i snowboardowych. Stoki narciarskie znajdują się m.in. na Kasprowym Wierchu, Nosalu czy Szymoszkowej. W Zakopanem można także skorzystać z atrakcji takich jak sanki, kuligi czy jazda na skuterach śnieżnych.

Zakopane to także miejsce, gdzie odbywają się liczne festiwale i imprezy kulturalne, takie jak Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, Festiwal Muzyki Filmowej

Pokoje goscinne „Baja na Olczy”
Oberconiówka 13A
34-500 Zakopane
Posiadamy dwa obiekty usytuowane obok siebie mogące pomieścić od 42 do 50 osób. Serdecznie zapraszamy…
„Pod Giewontem”
Sobiczkowa Bór 12
34-511 Kościelisko
W pobliżu znajdują się liczne szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe i miejsca spacerowe…
Willa „Jancia”
ul. Kasprusie 52 b
34-500 Zakopane
Gospodarz, miłośnik gór, chętnie udzieli informacji i zorganizuje Państwu wycieczki lub poprowadzi na życzenie
Pensjonat Helena
ul. Harenda 27B
zakopane noclegi centrum, Zakopane noclegi, hotele zakopane

Możliwość komentowania jest wyłączona.