Zakopane ma wiele zalet

Zakopane ma wiele zalet, jedną z nich jest przede wszystkim klimat. Wiele cudownych domów, na które aż miło popatrzeć, widoki, dla których warto żyć, boskie jedzenie, po prostu trzeba tam pojechać, żeby to poczuć. Jeśli nie wystarczą Wam widok górskich szczytów, czy spacery, znajdziecie tam także wiele innych atrakcji.
Zaskakujący może być fakt, że w Zakopane pensjonaty wcale nie jest drogo, w przeciwieństwie np. do nadmorskich miejscowości. Na słynnych Krupówkach można napić się grzanego wina za 3 zł, zjeść ciacho w klimatycznej cukierni za 2,50, napić się kawy za „piątkę”, oraz kupić drewniane pamiątki za kilka złotych. Ceny w restauracjach również nie powalają, a jeśli naprawdę chcielibyśmy zaoszczędzić znajdziemy wiele ciekawych promocji.

Zakopane wille zaprasza na noclegi w komfortowych pokojach w widokiem na Tatry
Gubałówka jest miejscem, gdzie udaje się większość turystów. Jest to wzniesienie w Zakopanem Na Pogórzu Gubałowskim. Warto zdobyć ten szczyt, by móc podziwiać górskie widoki z innej perspektywy. Na Gubałówkę wejdziemy w nieco ponad godzinę, jednak zwłaszcza zimą zalecana jest ostrożność i wjazd kolejką linową. Na górze znajduje się między innymi ośrodek narciarski.
Zjeżdżalnia grawitacyjna to tor, po którym w miesiącach letnich można zjechać wózkiem wyposażonym w hamulec ręczny.
Krupówki są słynną ulicą Zakopane noclegi  ulica bogata w liczne noclegi,hotele,pensjonaty, restauracje, kawiarnie, sklepy, czy stragany. Znajduje się tam także kościół Świętej Rodziny. Spacer obowiązkowy. Na Krupówkach kupimy regionalne produkty, a także zrobimy zakupy, między innymi w pasażu „Krupówki 29” z eleganckimi butikami.
Kolejka na Kasprowy Wierch – start trasy znajduje się w Kuźnicach (dzielnica Zakopanego). Długość trasy wynosi prawie 4300 metrów, maksymalnie może przewieźć 60 osób i kursuje tylko przy odpowiednich warunkach atmosferycznych.
Dodatkowo na turystów czekają atrakcje takie jak: przejażdżka dorożką, kino, teatr, kulig, lodowisko i rzeźby lodowe.


Możliwość komentowania jest wyłączona.