Witów

Witów to popularna i doskonale usytuowana miejscowość o charakterze wypoczynkowym w województwie małopolskim. Jest położona nad Czarnym Dunajcem w Rowie Kościeliskim, Wierchach Orawicko-Witowskich i Tatrach Zachodnich.

Witów noclegi rewelacyjnie sprawdza się jako baza na wypady w Tatry i na Podhale. W okolicy znajdują się 3 wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego: na Siwej Polanie, na Polanie Biały Potok i w Kirach.

Oprócz parku narodowego interesującymi atrakcjami dla osób chcących spędzić czas w otoczeniu pięknej przyrody są ścieżki pieszo-rowerowe oraz szlak pieszy na Magurę Witowską. Lato to czas festiwali i wydarzeń kulturalnych.

Odbywają się wtedy Tatrzańskie Wici. Natomiast zimą czynna jest stacja narciarska Witków Ski i szkoła narciarstwa i snowboardu prowadzona przez Jagnę Marczułajtis. To świetna propozycja dla miłośników białego szaleństwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Noclegi, Noclegi w górach, Podhale, Witów i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.