Mikołajki

Mikołajki noclegi

Mikołajki jest to miejscowość turystyczna leżąca w powiecie mrągowskim w województwie warmińsko-mazurskim. Mikołajki leżą nad Jeziorem Mikołajskim. Obecnie pretendują do miana żeglarskiej stolicy Polski. Mikołajki ściągają do siebie amatorów żeglarstwa i sportów wodnych.

Na scenie w centrum miasta i w wiosce żeglarskiej w każdy weekend odbywają się koncerty i zabawy. Najbardziej popularnymi letnimi imprezami Mikołajek są obchody dni miasta i festiwal szantowy.

Noclegi Mikołajki turyści, których interesują Mikołajki współczesne, powinni zobaczyć Obserwatorium Regionalne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz wejść na wieżę Kościoła św. Mikołaja z której rozpościera się piękny widok na panoramę Mikołajek. Osoby zainteresowane historią zachęcamy do odwiedzin dawnego Ratusza z 1888 r. i zabytkowego dworca kolejowego.Na terenie parku znajduje się m.in.: Noclegi w Mikołajkach w promieniu zaledwie kilku kilometrów od Mikołajek znajduje się szereg miejsc unikalnych pod względem flory i fauny. Mikołajki sąsiadują z terenami Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

– ok. 850 gatunków roślin naczyniowych,
– bogata fauna i ponad 200 gatunków ptaków,
– 11 rezerwatów przyrody, w tym rezerwat biosfery jez. Łuknajno.
– ponad 60 jezior, w tym największe w Polsce jezioro Śniardwy,
– rzeka Krutyń uznana za jeden z najciekawszych szlaków kajakowych w Europie,

Mikołajki tanie noclegi, Domki Mikołajki, Mikołajki pensjonaty, Agroturystyka Mikołajki

Możliwość komentowania jest wyłączona.