Kudowa-Zdrój wczasy w górach

Turyści, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek chętnie wybierają Kudowa-Zdrój noclegi centrum.

Co warto zwiedzić w Kudowie Zdrój?

Decydując się na noclegi w Kudowie-Zdrój warto wybrać się do Parku Zdrojowego. W skład skansenu wchodzi kilka drewnianych chat wiejskich oraz ptasie mini zoo. Największą atrakcją są Błędne Skały w Kudowie-Zdrój, znajdujące się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Szerokość korytarzy jest różna – w niektórych miejscach wynosi zaledwie kilkadziesiąt centymetrów, zaś wysokość to 6-8 metrów. Taka forma wietrzenia nie jest dostępna nigdzie indziej w Polsce. Rodzinny wypoczynek jest bardzo ważny, wielu turystów spędza tu wakacyjny urlop czy weekend. Ciekawe wydarzenia oraz imprezy jakie się tu odbywają niosą wiele emocji i miłych wspomnień. Miasto stanowi doskonała bazę wypadową na liczne atrakcje, na rower, narty i szlaki piesze. Ciekawym miejscem, które warto zobaczyć jest Szlak Ginących Zawodów.

Ponadto panują tu świetne warunki do uprawiania turystyki rowerowej, fajnie wytyczone ścieżki o różnym stopniu trudności pozwolą sprawdzić oraz udoskonalić swoje umiejętności.

Największą i ciekawą atrakcją jest Kaplica Czaszek. Jedna z trzech w Europie (kaplica wyłożona czaszkami i piszczelami ludzi zmarłych w czasie wojny trzydziestoletniej oraz zarazy). Ciekawym miejscem, które warto zobaczyć jest Szlak Ginących Zawodów. Można się w nim zapoznać z zawodami takimi jak: garncarstwo, kowalstwo, tkactwo, czy młynarstwo. Latem przybywają tu miłośnicy wspinaczki górskiej, ukształtowanie terenu, skaliste zbocza doceniają zarówno początkujący jak i zaawansowani fani wspinaczki. Piesze wędrówki, jazda na rowerze, narciarstwo to czeka na turystów którzy odwiedzą Kudowa-Zdrój noclegi. Blisko też do naszych sąsiadów Czechów, którzy też chętnie zatrzymują się w mieście. Noclegi Kudowa-Zdrój jest również Polanica Zdrój noclegi, Kłodzko oraz Duszniki Zdrój są doskonałą bazą wypadową o każdej porze roku warto tu przyjechać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kudowa-Zdrój i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.