Jesień w Muzeum Tatrzańskim

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego przygotowało na jesień dla turystów i zakopiańczyków interesującą ofertę. Zapraszamy Państwa serdecznie we wrześniu na wystawy w filiach Muzeum, ostatni w tym sezonie „Wieczór czwartkowy w Muzeum Tatrzańskim”, spotkanie górskie „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim” i inne wydarzenia. Szkoły zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w zakresie zajęć „Bonu Kultury” i lekcji muzealnych. Szczegóły na stronie www.muzeumtatrzanskie.pl, facebook.com i Twitter. Małe Ciche noclegi zaprasza.

WYDARZENIA:
 
4 września (czwartek), godz. 16:00 – wernisaż wystawy Proces. Rzecz o odkrywaniu. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. St. Witkiewicza w willi Koliba, ul. Kościeliska 18, wstęp wolny.
 
11 września (czwartek), godz. 18:00 – WIECZÓR CZWARTKOWY W MUZEUM TATRZAŃSKIM – Z pasji do Gór, cz.5 – Jak umierali najwięksi… rozważania o śmierci w górach. Prowadzący: Wojciech Szatkowski. Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10,wstęp wolny.
 
18 września (czwartek), godz. 19:00 – Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim, wieczór górskiPyszniańskie opowieści o legendarnym schronisku SN PTT na Hali Pysznej i narciarskim „El Dorado”. Prowadzący: Wojciech Szatkowski. Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12,wstęp wolny.
 
21 września (niedziela), godz. 18:00 – Dzieciństwo w okresie okupacji we współczesnych wspomnieniach mieszkańców Podhala. Spotkanie z dr Stanisławą Trebunią-Staszel w ramach XXII Europejskich Dni Dziedzictwa. Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, Droga na Koziniec 8, wstęp wolny.
125. URODZINY MUZEUM TATRZAŃSKIEGO:
18 września (czwartek), godz. 14:00-19:00 – popołudnie dla Publiczności. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania z przewodnikiem zlokalizowanych na terenie Zakopanego 4 muzeów i 3 galerii sztuki, należących do Muzeum Tatrzańskiego, wstęp wolny.
 
19 września (piątek), godz. 20:00 – „Raut Muzealny” w Dworcu Tatrzańskim.
 
20 września (sobota), godz. 10:00 – „Wycieczka bez programu”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.