Haiku w Książnicy

Poetka Iwona Chudoba oraz Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36” w Zamojskiej Biesiadzie Literackiej. Zwierzyniec noclegi zaprasza.

Iwona Chudoba pracuje jako pielęgniarka w chełmskim szpitalu. Debiutowała w 2007 roku. Swoje poezje zamieściła w kilku antologiach i almanachach. Należy do Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”. Wydała pięć tomików wierszy. 

Haiku ze zbioru „Odbite w lustrze” powstawały w ciągu dwóch ostatnich lat. Tradycyjne w formie haiku oparte jest na schemacie siedemnastu sylab (5,7,5) ułożonych w trzech wersach, odwołują się do konkretnych wydarzeń, do ulotnych chwil. Chudoba – czytamy w jednej z recenzji – „wychodzi poza krąg związany z naturą i przyrodą. Problemy egzystencjalne, przemijanie, cierpienie, miłość to główne tematy utworów poetki, która próbuje odkryć tajemnice haiku i poszukać własnego stylu”.

Spotkanie z poetką poprzedzi słowo Waldemara Taurogińskiego – literata, wydawcy i księgarza, założyciela Grupy Lubelska 36, właściciela działającego w Chełmie Wydawnictwa TAWA, który opowie o życiu literackim Chełma od dwudziestolecia międzywojennego do dnia dzisiejszego.

Spotkanie odbędzie się 16 października 2014 r. o godz. 16.00 w Książnicy Zamojskiej noclegi Zwierzyniec.


Możliwość komentowania jest wyłączona.