Gdańsk Światowa Stolica Bursztynu

Wybierając noclegi w Gdańsku warto wiedzieć, że to centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Gdańsk nazywany jest Światową Stolicą Bursztynu. Największe na świecie targi bursztynu Amberif co roku przyciągają do miasta tysiące kupców z całego świata.  To zabytkowy, unikatowy w skali Europy, gotycko-renesansowy Zespół Przedbramia ulicy Długiej.

Turyści chętnie wybierają noclegi Gdańsk z uwagi na ciekawe imprezy kulturalne odbywające się cyklicznie. Fontanna została umiejscowiona w reprezentacyjnej części miasta i od 1633 roku stanowi źródło kolejnych legend. Najciekawsza jest chyba ta, która tłumaczy powstanie słynnej gdańskiej nalewki o nazwie Goldwasser. Najpopularniejszą jest ulica Długa to właśnie tu każdego roku odbywa się Jarmark Dominikański i trwa on około trzech tygodni. Drogę Królewską wieńczy Brama Zielona prowadząca na Długie Pobrzeże. Nazwa bramy pochodzi od dawnego koloru kolumn usytuowanego za nią mostu. Długie Pobrzeże to pełen kawiarni, pubów oraz restauracji deptak nadwodny ciągnący się wzdłuż zachodniego brzegu Motławy. Znajdziesz tu charakterystyczne dla architektury Gdańska. Apartamenty Gdańsk to ciekawy sposób na noclegi blisko centrum. Doskonała komunikacja z Trójmiastem umożliwia zwiedzanie najciekawszych atrakcji o każdej porze roku. Z widokiem na Bałtyk, port, Motławę, lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Z półwyspem Westerplatte to świetne miejsce na aktywny wypoczynek. Na przestrzeni wieków istnienia miasto rozwijało się bardzo intensywnie, a w XVI wieku było najbogatszym miastem Rzeczypospolitej. Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w bliskim sąsiedztwie Kaszub Gdańsk to jedno z najciekawszych miast na mapie Polski. Zachwyca nie tylko krajobrazem, ale również historią.

Miejscem które należy odwiedzić jest Muzeum II wojny światowej oraz  Europejskie Centrum Solidarności. Planując noclegi nad morzem warto wybrać noclegi blisko plaży Gdańsk to szeroki wybór kwater, willi, pensjonatów czy hoteli. Ponadto w czasie niepogody będzie można udać się do aqua parku, na basen czy do kina. Wybierając noclegi w Gdański należy zwrócić uwagę na pogodę, która czasem płata figle i zmienia nasze plany, chociaż wiadomo że do końca się jej nie przewidzi. Miasto oferuje liczne atrakcje, które przypadną do gustu osobom w różnym wieku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gdańsk i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.