Czysta woda i złocista plaża! To właśnie Ustka!

Ustka noclegi po raz kolejny na podium! Nasz kurort zajął trzecie miejsce w rankingu najlepszych polskich plaż, który opracował największy polski portal onet.pl. 
Ekipa portalu, już szósty raz z rzędu, przejechała całe polskie wybrzeże. Dziennikarze odwiedzili łącznie ponad 70 nadmorskich miejscowości. Wszystko po to, by mieć kompletny obraz naszych kurortów i stworzyć ranking najlepszych polskich plaż. – Wszystkie miejscowości odwiedzamy praktycznie w tym samym czasie – mówi Marcin Mroczko, wydawca działu podróże w onet.pl. – Dzięki temu łatwiej nam porównać funkcjonowanie kurortów, a tym samym precyzyjniej ustalić pozycję w rankingu, czyniąc go na tyle obiektywnym, na ile jest to możliwe.
Dziennikarze oceniali, co prócz wody nadającej się do kąpieli i piasku do wylegiwania się oferują nadbałtyckie kąpieliska. Priorytetem jest czystość plaż, ich bezpośrednie zaplecze sanitarne i gastronomiczne, bezpieczeństwo, ale także walory estetyczne. Za samą wodę i piasek można było zdobyć połowę punktów. Pod uwagę brana była również różnorodność bazy noclegowej i gastronomicznej, możliwości wypoczynku aktywnego, bogactwo imprez,  a także walory krajoznawcze – zabytki, muzea, galerie i inne atrakcje, zlokalizowane w samej miejscowości lub w jej okolicy. – Może zabrzmieć to jak nieco wyświechtany, reklamowy slogan, ale będziemy powtarzać z uporem maniaka – polskie plaże należą do najładniejszych w Europie – czytamy w raporcie.
Na pierwszym miejscu, ex aequo, uplasowały się Świnoujście i Sopot. Ustka utrzymała miejsce na podium i zajęła trzecie miejsce. Wyprzedziliśmy takie miejscowości, jak Kołobrzeg, Sopot, Międzyzdroje, Łeba, Mielno i Władysławowo.
Z wysokiego miejsca Ustki cieszą się władze kurortu. Choć podkreślają, że zawsze mogłoby być lepiej. – Nie spoczniemy na laurach. Wiemy, co należy zmienić i poprawić, dlatego uczynimy wszystko, by w przyszłym roku to Ustka zajęła pierwsze miejsce – zapewnia burmistrz Ustki Jan Olech.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ustka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.