Co zimą oferują Mazury

 

Mazury noclegi  kojarzą nam się głownie z przyjemnie spędzonym czasem w lecie nad jeziorem, jednak oferują spoko atrakcji które sprawiają, że warto wybrać właśnie Mazury na miejsce zimowego wypoczynku.

Mazury domki nad jeziorem Fanów sportów ekstremalnych i zimowych zachęcamy do spróbowania Snowkitingu. Snowkiting zawiera w sobie elementy kilku dziedzin sportu, związanych nie tylko z zimą. Jest to zimowa odmiana kitesurfingu, łącząca technikę jazdy na snowboardzie lub na nartach z puszczaniem latawców i paralotniarstwem.

Mazury noclegi nad jeziorem daje to fascynujące połączenie nie dające się porównać z żadnym innym zimowym sportem. Jest to opanowanie wiatru i zaprzęganie go dla własnych potrzeb czyli żeglowanie po lodzie lub śniegu na nartach lub desce snowboardowej za pomocą latawców. Do snowkitingu potrzebujemy trochę zaśnieżonego terenu lub zamarznięte jezioro z warstwą śniegu i nie będą nam potrzebne żadne wyciągi ani góry. Wymarzone warunki do uprawiania tego sportu są właśnie na zamarzniętych jeziorach mazurskich. Sprzęt potrzebny do uprawniania tego sportu to kite, kask, trapez oraz deska snowboardowa bądź narty. Polacamy zapisać się na zajecia z instruktorem.

 

Curling jest sportem o długoletniej tradycji. Rywalizacja polega na przesuwaniu bil po lodzie tak aby znalazły się najbliżej wyznaczonego koła – domu. W grze jednocześnie biorą udział dwie drużyny. Istnieje możliwość zorganizowania nocnych rozgrywek na oświetlonej pochodniami i reflektorami tafli jeziora. Nocne rozgrywki można połączyć wraz z kolacją grillową na lodzie. Rozgrywki meczowe w Mazurskim Curlingu przeprowadzane są na zamarzniętej tafli jeziora.

Mazury tanie domki

Na Mazurach panują idealne warunki dla narciarstwa biegowego. W regionie pojawia się też coraz więcej profesjonalnie przygotowanych tras, które spełnią oczekiwania nawet wymagających narciarzy. Dzięki zróżnicowanemu ukształtowaniu terenu oraz stosunkowo długich i śnieżnych zimach wyprawa na biegówkach staje się wspaniałą przygodą.

Mazury noclegi domki

Warto wybrać okolice Puszczy Piskiej, gdzie czeka sześć szlaków o łącznej długości 40 kilometrów. Specjalnie zostały wytyczone tak, by można było cieszyć się nie tylko szybkością, ale także wspaniałymi widokami na jezioro Brzozolasek i okoliczne malownicze miejscowości Jabłoń i Wiartel.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mazury i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.