Ciekawie w Karpaczu

Miejskie Muzeum Zabawek – usytuowane jest w Karpacza Górnym. Można tu podziwiać unikalną w skali światowej kolekcję lalek oraz zabawek z całego świata (ponad 2000 eksponatów). Większa część zabawek stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego – twórcy Pantonimy Wrocławskiej. Zabawki prezentowane są w gablotach, gdzie tło każdej półeczki jest pięknie wymalowane, tworząc bajkową scenerię, na tle której lalki ożywają, odgrywając sceny jak z życia wzięte.

Krucze Skały – ta ciekawa osobliwość przyrody położona jest na trenie na terenie rezerwatu Kruczy Kamień, nad Kruczą Doliną na południowo-zachodnim zboczu góry Krucza Skała (681 m n.p.m.). Skały te należą do najokazalszych w polskich Karkonoszach grup skalnych zbudowanych z jasnego granitognejsu, a ich porfirowe urwiska porasta rzadka roślinność. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania wspinaczki skałkowej, organizowane są tu także kursy oraz pokazy wspinaczki górskiej dla turystów.

Dziki Wodospad – znajduje się w pobliżu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Kopę. Wodospad ten powstał w wyniku spiętrzenia zaporą przeciwrumoszową wód rzeki Łomnicy. W wyniku tego, gdy woda w rzece przybiera, przelewa się ona nad zaporą tworząc bardzo efektowne kaskady, podziwiane przez licznie przybywających w to miejsce turystów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Karpacz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.